Vyhledat Vyhledat
Zadejte název hledaného zboží
Kategorie
Informace
benesteel-55-krabice-10-kg
Předchozí
Další
Zvětšit Zobrazit v původní velikosti
DALŠÍ NÁHLEDY
BeneSteel 55 (krabice) BeneSteel 55 vlákna do betonu BeneSteel 55

BeneSteel 55 krabice 10 kg

Polymerová vlákna do betonu se statickým účinkem. Nahrazují svařované sítě. Vhodné do betonových podlah skladů, garáží, sklepů, základových desek, prefabrikátů apod.  Běžné dávkování je 2,0 až 4 kg/m3.

Krabice 10 kg

2 481,00 Kč
2 050,41 Kč  Bez daně
Množství :
Dostupnost :

Více informací o "BeneSteel 55 krabice 10 kg"

Vlákna BeneSteel jsou vysokopevnostní polymerová makrovlákna (umělohmotná ocel) do betonu certifikovaná podle  ČSN EN 18449-2  třída II jako makrovlákna se statickým účinkem v betonu (stejně jako ocelová vlákna - drátky). Vlákna BeneSteel nahrazují svařované sítě v podlahových konstrukcích. Práce s nimi je podstatně snadnější, odpadá nesnadná manipulace, prostřihy, vlákna nerezaví. Celý objem betonu je rovnoměrně vyztužen.

Vlákna BeneSteel 55 získala evropský certifikát jako první polymerová makrovlákna se statickým účinkem v betonu. (Osvědčení o stálosti vlastností certifikát č. 1020-CPR-07034555) Jsou vyráběna v českých továrnách se zavedeným systémem řízení kvality podle ISO. Vlákna byla ověřena ve špičkových akreditovaných laboratořích a vědeckých ústavech.

Dávkování: 

  •  1 až 2,5  kg/m3 do betonů a betonových potěrů jako náhrada pomocných svařovaných ocelových sítí (garáže, sklepy, základy apod.).
  • 2,5 až 3,0 kg/m3 do podlahových desek na zemním podloží (výrobní, skladovací a prodejní haly), potěry na tepelné izolaci a na podlahovém vytápění, betonové prefabrikáty.
  • 4,0 a více kg/m3 do silně zatěžovaných podlahových desek s pojezdy těžkých vysokozdvižných vozíků a nákladních aut, regálové sklady, speciální rázu a výbuchu odolné prefabrikáty. 

Vmíchávání:

Do míchačky vsypávejte rozvolněná vlákna současně s kamenivem. Dobu míchání není obvykle nutné prodlužovat.

Vmícháváte-li vlákna do domíchávače, vsypávejte rozvolněná vlákna do částečně zaplněného, případně plného bubnu za míchacích otáček tj. 12 ot./min a míchejte nejméně 70 otáček (cca 6 minut). Před vyléváním na staveništi je nutno vláknobeton opět promíchat a to nejméně 30 otáček při míchací rychlosti.

Balení: krabice10 kg (paleta 200 kg)

Druh polymeru:

směs polypropylenu a polyetylénu

Klasifikace podle EN 14889-2

třída II

makrovlákna se statickou funkcí 

Délka:

55 mm

Ekvivalentní průměr:

0,48 mm

Štíhlostní poměr:

115

Pevnost v tahu:

610 N/mm2

Počet ks individuálních vláken

110 tisíc/1 kg

viz. www.sklocement.cz

ukázka realizace základové desky s BeneSteel svépomocí: http://nasedrevostavba.blog.cz/en/1102/zaklady

makrovlákna BeneSteel jsou nejlepší pro zvýšení odolnosti proti výbuchu viz vzorek č.7 zde: http://stavba.tzb-info.cz/beton-malty-omitky/13339-moznosti-zvysovani-odolnosti-staveb-a-kriticke-infrastruktury-proti-vybuchu-a-balistickemu-ohrozeni